Międzynarodowa organizacja Virtus prowadzi rywalizację w różnych dyscyplinach zimowych i letnich, w zawodach rangi mistrzostw świata, Europy i innych kontynentów, dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.
W tyrolskim Seefeld, na trudnych, twardych i długich trasach o medale walczyli zawodnicy z 12 krajów. Rozegrano cztery konkurencje: slalom, gigant, supergigant i kombinację alpejską. Podwójnym mistrzem świata w supergigancie i w kombinacji alpejskiej, w kategorii II-2, został Antoni Wiercioch, sportowiec z niepełnosprawnością z Kościeliska. Zawodnik trenujący z Handicapem Zakopane sprawił wielką niespodziankę. Pokonał faworytów, m.in. Austriaków, Francuzów i Włochów. Cała polska ekipa z radością odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego podczas ceremonii medalowej. Wysokie lokaty zajęli ponadto: Patrycja Strama 4 i 5 miejsce ,Klemens Zięba (7 i 8), Jan Wolczko (8 i 9), Bartosz Matusiewicz (10) i Jakub Kaim (18 i 20).
– Tak dobre wyniki to wielka satysfakcja dla trenerów Marty Zborowskiej, Mirosławy Witowskiej, Szymona Kraciuka i Tadeusza Kowalczyka, którzy od wielu lat szkolą naszych alpejczyków. Po sukcesach w zawodach ogólnopolskich jechaliśmy na mistrzostwa świata Virtus 2023 z nadziejami, ale i z niepewnością. Z powodu pandemii to była pierwsza od czterech lat międzynarodowa konfrontacja z narciarzami z innych krajów. Serdeczne gratulacje dla naszych medalistów mistrzostw świata, dla trenerów, dla rodziców. Wielkie podziękowania dla partnerów startu naszych sportowców PKO Banku Polskiego, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Zakopanego i Gminy Kościelisko – powiedziała Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji Handicap Zakopane.