Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie finalizowali dzisiaj sprawę dramatycznego ataku, do którego doszło 29 kwietnia w jednej z poradni Szpitala Uniwersyteckiego.
Wczoraj około godziny 10:30 do poradni wtargnął agresor, który wyciągnął ostre narzędzie i kilkukrotnie zranił lekarza, a następnie usiłował zaatakować pielęgniarkę próbującą pomóc rannemu medykowi. Mężczyzna, będący mieszkańcem powiatu jędrzejowskiego w województwie świętokrzyskim, został szybko obezwładniony przez ochronę szpitala i przekazany funkcjonariuszom.
Na miejscu pracowały służby kryminalne, które zabezpieczały ślady i ustalały przebieg zdarzenia, a także przesłuchiwały świadków. Niestety, ofiara ataku – lekarz – mimo błyskawicznej pomocy medycznej i operacji, zmarła na skutek odniesionych ran. Agresor został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki, gdzie wykonywano z nim niezbędne czynności. Dziś został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa oraz usiłowania uszkodzenia ciała pielęgniarki, która próbowała pomóc rannemu lekarzowi.
Za zabójstwo 35-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.



