– Na uczestników gry miejskiej czekają zadania sprawnościowe, łamigłówki, gry i zabawy. W trwającej ok. 45 min rozgrywce ojcowie z dziećmi będą musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprytem, ale przede wszystkim współpracą. To świetna okazja, by pokazać, jak zgraną drużyną jesteście. W „Przygodzie z Tatą” nie ma przegranych. Najważniejsze jest wzajemne wsparcie. Każdy, zarówno dzieci, jak i młodzież, znajdzie kategorię, w której poczuje się jak ryba w wodzie. Rolą taty będzie wskazanie kierunków działania i pomoc w znajdywaniu możliwych rozwiązań – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Gra miejska rozpocznie się w samo południe, kiedy to wojewoda Łukasz Kmita powita uczestników oraz kibicujące im rodziny. Od godz. 11.00 do godz. 16.00 drużyny będą mogły zgłosić swój udział w rozgrywce. 16.00 będzie też godziną startu ostatniej grupy. Każda drużyna składająca się z taty oraz dziecka lub dzieci otrzyma pakiet startowy i mapę gry.
Nie tylko miś Wojtek, czyli gra miejska z historią w tle
– Dzieci wraz z ojcami poznają historię Polaków, którzy walczyli o naszą niepodległość podczas II wojny światowej, ale opowiedzianą przez… zwierzęta. To bardzo ciekawa propozycja przygotowana przez IPN Oddział w Krakowie. Misia „Wojtka”, który walczył w ramach II Korpusu pod Monte Cassino, znamy chyba wszyscy, ale takich przyjaciół żołnierze mieli przecież wielu. W „Zwierzęcej Brygadzie” były psy, koty, ptaki, małpy… Wierni kompani towarzyszyli żołnierzom na lądzie, wodzie i w powietrzu. W niedzielę to właśnie im oddamy głos – tłumaczy wojewoda Kmita.
– Na poszczególnych punktach uczestnicy gry „Zwierzęca Brygada” będą brali udział w zabawach, quizach czy zadaniach przybliżających historie poszczególnych zwierząt. Wybrane zadania będą polegały na układaniu puzzli, odgadywaniu zaszyfrowanych haseł, wykazywaniu się umiejętnościami zwiadowcy i obserwatora lotniczego oraz sprawnością żołnierza. Zadania zostaną rozlokowane w różnych punktach parku Jordana, a zadaniem poszczególnych rodzinnych drużyn będzie zdobycie jak największej liczby punktów, ale i dobra zabawa przy ich wykonywaniu. Zadania te zostały bowiem tak skonstruowane, by pobudzać kreatywność i zdolność współpracy. Park daje wiele możliwości przeprowadzenia interaktywnej rozgrywki. To szansa na lepsze poznanie historii, siebie, swojej rodziny i okolicy. Uczestnicy będą mieli okazje do wypracowania wspólnych strategii, rozwijania umiejętności komunikacyjnych i sprawdzenia się w dynamicznych sytuacjach – wymienia wojewoda Łukasz Kmita.
Gra miejska odbędzie się równolegle z piknikiem rodzinnym. Na wszystkich będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz pojazdów reprezentacyjnych służb mundurowych i stanowiska promocyjno-edukacyjne. Powstaną: dmuchane miasteczko, kącik animacyjny i strefa gastronomiczna. Będą bezpłatne kiełbaski, popcorn, lody i wata cukrowa.
Stanowiska promocyjno-edukacyjne oraz gastronomiczne będą otwarte do godz. 18.