Oddanie do użytku kolejnego obiektu w Mietniowie wieńczy kilkuletni proces tworzenia nowoczesnego centrum edukacyjno-sportowego w tej miejscowości.
Na imponującą infrastrukturę składają się: rozbudowana niedawno szkoła, zmodernizowane boisko, przedszkole, świetlica środowiskowa, a od dziś także nowa sala gimnastyczna, która służyć będzie uczniom szkoły, a także mieszkańcom.
Uroczystość zgromadziła społeczność szkoły, mieszkańców, dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, radnych oraz przedstawiciele Miasta i Gminy z burmistrzem Wieliczki Arturem Koziołem na czele.
Budowa hali była częścią rozbudowy szkoły. Zlokalizowana została od strony północnej. W skład hali wchodzi boisko szkolne o rozmiarach 20 x 40 metrów, które jest otoczone murem oporowym od strony północnej i zachodniej. Dodatkowo, od strony wschodniej do budynku hali gimnastycznej przylegają podest z podnośnikiem oraz pochylnia, które mają ułatwiać dostęp osobom niepełnosprawnym. Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 4,5 miliona złotych.


