W minioną niedzielę, 10 maja, Rynek Górny w Wieliczce tętnił życiem, stając się sceną dla wyjątkowego wydarzenia – Międzypokoleniowego Poloneza na 100 par. To już piąta edycja tej barwnej imprezy, która co roku gromadzi mieszkańców w każdym wieku.
Barwne widowisko na Rynku
Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:15 i obfitowała w liczne atrakcje. Uczestnicy, w tym setki par, wzięli udział w uroczystym przemarszu, któremu towarzyszyła Orkiestra Dęta „Hejnał” z Byszyc. Kulminacyjnym punktem było oczywiście wspólne odtańczenie poloneza na wielickim Rynku, co stworzyło niezapomniany widok.
Program wydarzenia wzbogacił także pokaz mody „Póki my żyjemy” w wykonaniu Grupy „ELIBABKI”, którą tworzą aktywne uczestniczki Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania pieśni majowych, w którym uczestniczyło Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” oraz Chór Camerata, dodając wydarzeniu podniosłego i radosnego charakteru.
Organizatorzy zachęcali do udziału, podkreślając, że dzień ten ma stać się „pięknym świętem wspólnoty”. I tak też się stało – wydarzenie skutecznie połączyło różne pokolenia, od najmłodszych po seniorów, we wspólnym tańcu i zabawie. Za organizację „Międzypokoleniowego Poloneza na 100 par” odpowiadały Wielickie Centrum Kultury, Centrum Aktywności Społecznej oraz Wielicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Dziękujemy, że przeczytałeś nasz artykuł do końca. W Kurierze Krakowskim każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach z Krakowa i Małopolski.
Bądź na bieżąco! Obserwuj, komentuj i udostępniaj. Odwiedź nas także na Facebooku i YouTubie.
Masz temat? Napisz do nas: kontakt@kk24.info



