Dzisiaj (2.11.) tuż przed godziną 11, na drodze krajowej nr 44 na granicy Włosienicy i Przeciszowa, w powiecie oświęcimskim, doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.
Policjanci wstępnie ustalili, że motocyklista, kierując motocyklem marki Honda, podczas wyprzedzania zderzył się z samochodem marki Peugeot, którym kierował 38 – letni mieszkaniec powiatu suskiego. Po zderzeniu z samochodem motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w barierę energochłonną.

Motocyklista był reanimowany najpierw przez policjantów z oświęcimskiej drogówki oraz ratownika ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej, a następnie ratowników medycznych. W stanie ciężkim został przetransportowany helikopterem LPR do jednego z krakowskich szpitali. W trakcie pracy służb droga była całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.


